22 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską- autorką książek dla dzieci i młodzieży.

„Wszystkie moje mamy” to tytuł książki poświęcony Irenie Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej uratowała od zagłady 2,5 tys. dzieci. Zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie przyjęli uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Należy dodać, iż autorce towarzyszyła Elżbieta Malwina Kożurno, która jest zawodowym lektorem i w fantastyczny sposób odczytywała fragmenty książki prezentowanej podczas spotkania. Renata Piątkowska opowiadała o losach małego żydowskiego chłopca ocalonego przez Irenę Sendlerową, który żył w okrutnym, złym świecie w czasie Holokaustu. „Wszystkie moje mamy” to opowiadanie wpisujące się w serię książek o tematyce wojennej. Bohater tej historii- Szymek wprowadza nas za mury warszawskiego getta, ukazując rozgrywający się tam tragizm, rozpacz i przerażenie. W czasie wojny Irena Sendlerowa kierowała akcją „ Żegoty ”ratowania żydowskich dzieci. Została uhonorowana przez Żydów medalem- Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, na którym widnieje napis: „Kto ratuje jedno życie- ratuje cały świat”. Mottem życiowym tej niebywale odważnej i wspaniałej kobiety jest to, iż: „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy”. Wizyta Renaty Piątkowskiej w naszej bibliotece wywarła na słuchaczach ogromne wrażenie. Dzieci z dużym zainteresowaniem i powagą słuchały o losach bohaterów prezentowanej książki. Należy podkreślić, że nie było to zwykłe spotkanie autorskie lecz przejmująca lekcja historii. Na koniec każdy mógł zakupić książkę autorki i otrzymać pamiątkowy autograf.