Spektakl „Krościeńskie wesele” był rezultatem warsztatów teatralnych organizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku Wyżnym. Prowadziła je Katarzyna Marszałek. Jego premiera odbyła się 3 listopada 2018 roku w czasie Wieczoru Patrioty, mającego na celu uczczenie 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Był to jeden z elementów projektu „Razem dla Niepodległej” realizowanego przez naszą bibliotekę. Zdecydowaliśmy się wykorzystać ten motyw, bo to właśnie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie były kruszcem z którego tworzy się tożsamość narodową. Zwyczaje w okresie niewoli były dla naszych rodaków symbolem wolności. To one pozwoliły zachować język, religię oraz wychować dzieci na Polaków. Spektakl miał za zadanie zintegrować naszą społeczność lokalną oraz zwiększyć świadomość na temat wydarzeń związanych z odzyskiwaniem i budowaniem niepodległości, dlatego do scenariusza wprowadziliśmy wątek Franka, żołnierza powracającego z wojny.