Leśna opowieść na długiej rolce!
13 czerwca w naszej bibliotece odbyły się warsztaty literacko-plastyczne z Elżbietą Wasiuczyńską – znaną ilustratorką książek dla dzieci. Wzięli w nich udział uczniowie klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym.
Podczas spotkania inspirowanego twórczością Tomasza Samojlika, dzieci oglądały kolorowe ilustracje przedstawiające żubry, wilki, lisy i inne leśne zwierzęta. Następnie wspólnie, krok po kroku, tworzyły wielkoformatową ilustrację lasu, rysując drzewa, polany i różnorodne zwierzęta. Efekt? Barwna panorama pełna detali i leśnego życia, którą można zobaczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku Wyżnym! 🌿🦊🦉
Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą atmosferę! Warsztaty sfinansowano w ramach projektu „Literackie spotkania”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Elżbieta Wasiuczyńska to wybitna ilustratorka, absolwentka ASP w Krakowie, autorka ilustracji do wielu znanych książek, m.in. serii „Pan Kuleczka”, „Kot Ty Jesteś” i „ZOO”. Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”.
