10 maja 2024 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku Wyżnym, odbyło się spotkanie z poetą Tomaszem Stanisławem Grudzińskim – autorem zbiorów wierszy „Podróż do domu” oraz „Wróćmy do domu”.

Tomasz Grudziński w Krośnie mieszka od kilku lat. Urok Beskidu Niskiego sprawiał, że zdecydował się przenieść tu z odległego Poznania, gdzie się urodził i mieszkał przez większość swojego życia.

Jest pasjonatem Beskidu Niskiego oraz jazdy na rowerze, organizatorem spontanicznych wycieczek rowerowych i zdobywcą Korony Beskidu Niskiego. Jest człowiekiem wielu pasji i zainteresować m.in. hobbystycznie wyrabia mydełka naturalne i glicerynowe. Zawsze chętnie pomaga innym, angażując się w wiele akcji charytatywnych.

Poeta prowadzi strony internetowe „Rowerem przez Beskid Niski” oraz „Wiersze Tomasz Grudziński”. Tworzy wiersze od 1995 roku, a w swoim dorobku artystycznym ma dwa tomiki poezji wydane przez krośnieńskie Wydawnictwo „Ruthenus” – „Podróż do domu” (2023) oraz „Wróćmy do domu” (2024). Jego twórczość można znaleźć także w antologii „Nowy Rok – nowa nadzieja” oraz zbiorze „Miłość nigdy nie przemija”.

Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z Autorem na różne tematy, w tym o jego sposobie żywienia, drodze do religijności oraz o tym, jak nie uzależnia swojego szczęścia od zewnętrznych czynników. Wiersze Tomasza Grudzińskiego, pełne mądrości i refleksji, zachwyciły uczestników spotkania.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za wizytę w naszej bibliotece i za inspirujące rozmowy.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii "Beskid Niski okiem poety". którą można obejrzeć w naszej bibliotece do 5 czerwca.