3 lipca na placu przy kościele parafialnym w Krościenku Wyżnym odbyło się wydarzenie pod hasłem Czytamy, działamy, razem czas spędzamy – Dzień Kultury Chrześcijańskiej. Organizowane było przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku Wyżnym, a partnerem była miejscowa parafia.

Na scenie zaprezentowało się wielu artystów. Wystąpiła: Gminna Orkiestra Dęta, przedszkolaki z Ochronki św. Józefa, Kapela Ludowa Krościeniacy, Irena i Anna Cziumak z Kupiańska z Ukrainy (obecnie mieszkające w Krościenku Wyżnym) oraz zespoły: LiberaNos, SPES i NiemaGOtu.

W czasie całej imprezy prezentowany był różnorodny księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Krościenku Wyżnym, można było także zapisać się i wypożyczyć książkę. Wiele osób wzięło udział w warsztatach rękodzieła oraz chętnie robiło zabawne zdjęcie w ramce promującej spotkanie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia i wieczoru, a naszym partnerom za pomoc w organizacji wydarzenia.

Impreza odbyła się w ramach projektu Moja – Twoja – Nasza Biblioteka realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krościenku Wyżnym w ramach konkursu Blisko.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.