22 kwietnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej bibliotece Ewę Nowak, autorkę powieści dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym.

Autorka ma na swoim koncie prawie 70 książek. Jest baczną obserwatorką życia, a historie opowiedziane w jej powieściach są inspirowane spotkanymi ludźmi bądź prawdziwymi wydarzeniami.

Jako terapeuta i pedagog nie boi się poruszać w swojej twórczości trudnych tematów. Jej książki pokazują m.in. jak można pokonać własne słabości, czy jak radzić sobie w kontaktach z otoczeniem.

Opowiadając o swoim dzieciństwie i trudnościach jakie miała jako małe dziecko, zwróciła uwagę jak ważne jest codzienne czytanie. Przekonywała, że kontakt z książką pomaga osiągnąć wymarzone cele.

Mówiła także, jak istotne jest otaczanie się osobami, które sprawią, że będziemy walczyć o swoje marzenia oraz rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Podkreśliła, że nie można bać się porażek, ponieważ każdy autor jest znany ze swoich najlepszych „dzieł”.

Bezpośredniość i otwartość Autorki sprawiły, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że zachęci ono młodych ludzi do sięgnięcia po książki, a zwłaszcza po te autorstwa naszego gościa – Ewy Nowak.

 

  • DSC_0751
  • DSC_0752
  • DSC_0753