Free Joomla Templates by Web Hosting
gototopgototop
Jesteś tutaj:  Strona główna Historia

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

27 października naszą bibliotekę odwiedziła poetka, pisarka, ilustratorka, a także tłumaczka książek dla dzieci Eliza Piotrowska.

Na spotkanie z nami przybyła aż z dalekiej Brazylii, gdzie na co dzień mieszka. Opowiadała dzieciom o swoich książkach, szczególnie skupiając się na serii o Cioci Jadzi, której podobiznę w postaci szmacianej lalki przywiozła ze sobą.

Wspomniała, że swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już wieku czterech lat, zachęcając dzieci, aby one także próbowały swoich sił w tej dziedzinie. Mówiła, jak ważną rolę w jej pracy odgrywa słuchanie i obserwacja otaczającego świata. Jest to najlepszy sposób, aby nigdy nie brakło pomysłów do napisania kolejnej historii.

Uczestników spotkania bardzo zainteresowały także opowieści Autorki dotyczące życia w Brazylli, o czym świadczyły ich liczne pytania.

Na zakończenie autorka wręczyła pamiątkowe dyplomy wszystkim dzieciom, które przygotowały prace ilustrujące jej twórczość. Była też szansa zakupić książkę oraz oczywiście zdobyć autograf!

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 164 gości 
Ankieta
Jakie zbiory należy uzupełnić w bibliotece?
 
Polecane strony
Statystyki
Odsłon : 708857