Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym

Gmina Krościenko Wyżne

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs ma charakter otwarty, przeznaczony jest dla wszystkich chętnych powyżej 10 roku życia.

2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie jej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku Wyżym, bądź przesłanie skanu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 27 listopada 2019 r.

Tematyka konkursu

1. Uczestnicy Konkursu przygotują recytację jednego wiersza następujących poetów: Małgorzaty Kaliszuk, Małgorzaty Liput, Anny Ziemby-Lonc lub Edwarda Marszałka.

2. Ze względu na zapewnienie różnorodności i niepowtarzalności prezentowanych utworów Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym udostępni treść wierszy wybranych poetów.

Miejsce i termin konkursu

1. Konkurs Główny odbędzie się 7 grudnia 2019 r. w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym podczas „Jesiennego wieczoru w blasku świec”.

2. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy przewidują możliwość zorganizowania wcześniejszych eliminacji.

Cel Konkursu:

1. Popularyzacja twórczości miejscowych autorów.

2. Kształtowanie wrażliwości na piękno mowy ojczystej.

3. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

4. Propagowanie kultury słowa poprzez twórczość regionalną.

5. Tworzenie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Kryteria oceny:

1. Zgodność interpretacji z treścią utworu.

2. Ekspresja i poprawność wypowiedzi.

3. Umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością.

4. Dykcja oraz opanowanie tekstu.

Dodatkowe informacje:

1. W skład Jury wejdą m.in. przedstawiciel organizatorów oraz poeci, których wiersze będą recytowane podczas Konkursu.

2. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom za udział w konkursie, natomiast laureaci nagrody rzeczowe.

3. Postanowienia jury są ostateczne.

Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku Wyżnym lub telefonicznie pod numerem 134315268.

Uwaga!

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Organizatorzy Konkursu deklarują, iż celem i podstawą przetwarzania gromadzonych danych osobowych (imię i nazwisko uczestnika oraz rodzica lub opiekuna, ewentualnie ich adresy e-mailowe) jest wyłącznie realizacja niniejszego Konkursu recytatorskiego, ponadto – dane te nie będą nigdzie i nikomu przekazywane.