Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską.

19 czerwca gościliśmy w naszych bibliotekach autorkę wielu książek dla dzieci - Renatę Piątkowską.

Pierwsze spotkanie odbyło się w bibliotece w Krościenku Wyżnym i poświęcone było jednej z jej książek pt. "Która to Malala?". Autorka przybliżyła dzieciom historię pakistańskiej dziewczynki, będącej jedynym dzieckiem na świecie, które otrzymało Pokojową nagrodę Nobla. Dzieci bardzo wzruszyła historia Malali, której przyszło żyć w zupełnie odmiennej kulturze niż nasza.

Drugie spotkanie, które odbyło się we filii w Pustynach miało bardziej wesoły charakter. Autorka opowiadała tam o swoich książkach skierowanych do młodszych dzieci, których bohaterami są często zwierzęta.

W czasie obydwu spotkań uczestnicy mieli możliwość wysłuchania fragmentów książek pisarki czytanych przez lektora - Malwinę Kożurno.