Zapraszamy do obejrzenia wystawy rzeźby Marka Więcha, artysty z Miejsca Piastowego.

Marek Więch urodził się w 1957 r. w Domaradzu. Jest absolwentem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Rzeźbą zajmuje się od 1980 r. Swoją pasję odziedziczył po dziadku Mikołaju, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. i ojcu, którego rzeźby można zobaczyć w kilkunastu muzeach w Polsce.

Marek Więch rzeźbi w drewnie. W kręgu jego zainteresowań znajduje się kultura Małopolski, Podkarpacia i Łemków. Jego prace nawiązują do historii, tradycji religijnej i obrzędowej południowej Polski, jak również do motywów współczesnych.

Artysta ma wiele pasji. Oprócz rzeźby interesuje się też malarstwem i literaturą. W przeszłości pisał wiersze, a w jego pracowni powstawały także obrazy olejne. Jest też honorowym dawcą krwi, oddał już ponad 60 litrów krwi. Obecnie należy do Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Rafinerii Nafty Jedlicze S.A.