"My przedszkolaki, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Przyrzekamy!" To przyrzeczenie jakie w dniu dzisiejszym w naszej bibliotece złożyły dzieci z grupy 5-6-latków Przedszkola Samorządowego w Krościenku Wyżnym, w obecności dyrektor przedszkola Anny Jaźwieckiej oraz wychowawczyni grupy Doroty Frydrych. Tym samym najmłodsi, zostali przyjęci do grona Przyjaciół Książki.

Na uroczystości obecni byli bohaterowie znanych bajek, w których postacie wcieliły się uczennice Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym. Były Krasnoludki, Czerwony Kapturek, Kot w Butach oraz bohaterka dnia – Pani Książka. Przedszkolaki, ponieważ były tu  już nie pierwszy raz, doskonale wiedziały czym jest biblioteka, po co się do niej przychodzi, jakie cechy ma książka z biblioteki i jak należy z nią postępować. Wykazały się także doskonałą znajomością bajek, odpowiadając na baśniowe zagadki czytane przez Krasnala.

Każdy przyjaciel książki dostał zaproszenie do biblioteki, książkę do domowej biblioteczki oraz kartę Małego Czytelnika. Nie zabrakło także wspólnego czytania bajek, a pasowanie zakończył słodki poczęstunek w przedszkolu.

Wszystkich nowych Przyjaciół Książki zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki.