Wieczór z poezją - "Przez labirynt życia"

21 września w naszej bibliotece odbył się wieczór z poezją „Przez labirynt życia”. Była to promocja drugiego tomiku poezji Anny Ziemby-Lonc „Czyjeś życie”. W czasie spotkania poetka opowiadała o swoim nowym tomiku i wierszach w nim zamieszczonych, kilka z nich przytaczając. Autorce towarzyszył młody gitarzysta Artur Michelis, który wykonał własne kompozycje muzyczne. Spotkanie uświetnił koncert zespołu „Jak” z Przeworka, którego liderem i autorem większości tekstów jest Gabriel Manowiec.

Anna Ziemba-Lonc mieszka w Krościenku Wyżnym. Studia magisterskie na kierunku filologia polska z wiedzą o kulturze ukończyła na Uniwersytecie Rzeszowskim. Debiutowała w 1999 roku na łamach pisma „Dębina”. Jej wiersze ukazywały się w prasie m.in. „Nowe Podkarpacie”, „Radostowa”, „Croscena – Krośnieńska Scena Kultury”, „Nasz Dom Rzeszów”, „Brzozowska Gazeta Powiatowa”, „Gazeta Sanocka” oraz w licznych almanachach i antologiach. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Należy do Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina” w Krościenku Wyżnym, działa w Stowarzyszeniu Literackim Nauczycieli w Krośnie, związana jest także z Brzozowskim Ruchem Poetyckim "Zgrzyt". Spotkanie uświetnił koncert zespołu „Jak” z Przeworka, którego liderem i autorem większości tekstów jest Gabriel Manowiec.

fot. Andrzej Józefczyk